İsmimiz, Logomuz ve Renklerimiz

İsmimiz, Logomuz ve Renklerimiz

Türkiye’nin ilk düşünme becerileri merkezi olan GeniuSpy iki İngilizce kelimenin birleşiminden oluşuyor: Genius ve Spy…
Genius, dahi demek. Bu kelime bizim için zekâyı, etkin kullanılan düşünme becerilerini ve üstün uygulama yeteneğini temsil ediyor.

monkey-I-spySpy kelimesinin çıkış noktası ise İngiltere’de ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çok popüler olan “I Spy” oyunu. Bu oyunu anne-babalar çocuklarıyla beraber oynuyorlar. Oyunun başlangıç cümlesi “I spy something beginning with…/ I spy something …” (… ile başlayan / … renginde, özelliğinde bir nesne / hayvan … görüyorum). Bu cümle sonrasında yarışmacı özelliğini duyduğu nesneyi tahmin etmeye çalışıyor. İngiliz sigorta şirketi Direct Line’in yaptırdığı bir araştırmaya göre, araba yolculuğu yapan her 10 İngiliz ailesinden 6’sı I Spy oynuyor. I Spy dikkati, araştırmayı, aile katılımını ve paylaşımı sembolize ediyor.

 

Logomuzda da merak, dikkat ve araştırma kavramlarını vurguladık. Logoda gördüğünüz büyüteç ve meraklı çocuğu temsil eden S harfi bunu ortaya koyuyor. G ise düşünme becerilerini sadece okulda değil hayatta da etkin şekilde kullanabilen çocukların aydın, parlak geleceğini temsil ediyor, güneş gibi parlıyor.

Kurumsal renklerimiz turuncu ve mavi.

1Turuncu “Biz herkes için varız” anlamına geliyor. Çocukların her birinin özel ve farklı olduğunu biliyor, her çocuğun GeniuSpy’la potansiyelinin en üst seviyesine çıkmasını hedefliyoruz. Bizim için her çocuk, ayrı hedef ve farklı yol haritası demek çünkü her bireyin eşsiz olduğu gerçeğinden yola çıkıyoruz. Bilimsel olarak kanıtlanmış olan bu “eşsizlik fenomeni” temel taşlarımızdan biri.

Mavi ise derinliği ve gücü temsil ediyor. GeniuSpy her çocuğun kendine özgü potansiyelini ortaya çıkarmak için derin bir düşünsel yolculuk yapıyor. Bu yolculukta aile ile beraber ilerleyerek hem çocuğu hem aileyi güçlendiriyor, bireyin hayatı boyunca faydalanacağı düşünme becerilerini kalıcı şekilde en üst düzey performansa ulaştırıyor.