Referanslarımız

Yorumlar… İzlenimler…

comment-bigSeminerlerimize ve atölye çalışmalarımıza katılmış olan kişilerin yorumlarını sizlerle paylaşıyoruz:

Çok memnun kaldım. Daha detaylı öğrenmek isterim.

CEM GÜLAN-ÖZEL OKULLAR BİRLİĞİ BAŞKANI

Gerçek yaratıcılığın ne olduğunu, bütünsellik ilişkisini, farkındalığı ve nasıl düşünüleceğini 23 yaşında öğrendim. Teşekkürler.

AYŞE BARAN-İLKİM KOLEJİ

Çalışmanın ve azmin önemini daha fazla kavradım. Fırat Ataklı çok başarılıydı. İlgiyi hep üzerinde tuttu.
Teşekkürler.

GÖKHAN ATILGAN-TERAKKİ VAKFI OKULLARI

Muhteşem, etkileyici ve eğitici. Kesinlikle tekrar katılmak isterim.

ŞENAY BOZKURT-ULUS ÖZEL MUSEVİ ANAOKULU

Ne kadar da etkileyici bir sunumdu öyle. Etkisi galiba uzun zaman geçmeyecek. Kendimi sorgulamamı sağladığı ve düşündürdüğü için de kendi adıma ayrıca mutlu oldum.

ARMAĞAN KULALIGİL-HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Ben ve yakınımda görebildiklerim, zamanın nasıl geçtiğini sunum bittikten sonra anlayabildik ancak.

HALE KABA-HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

En son konuşmanız aşırı duygulandırdı beni. Açıkçası şu an kelimeleri yazarken gözyaşlarımı tutamıyorum. Çok keyifli bir söyleşi, pozitif bir konferans olduğuna inanıyorum. Sizlerden çok şey öğrendim. Çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim. Fırat Ataklı çok pozitif ve sıcak bir konuşmacı ve eğitimci.

BAHAR GÜRSU

Fırat Ataklı’nın baba olması yaptığı işe inancımı arttırdı. Yaşadıklarını paylaşıyor gibiydi. Sohbet ediyor hissi uyandırdı. Güzel noktalara değinildiğini düşünüyorum. Yaptığım doğru ve yanlış şeyler konusunda farkındalığım arttı. 2,5 aylık hamileyim. Etkileyici finali aklımdan hiç çıkarmayacağım. Teşekkürler. Sevgiler.

BURCU AYDOĞDU

Sunumu muhteşem. Hiç sıkıcı değil. Net ve duru. Ayrıca akıcı bir dil kullanabiliyor.

DURU HÜKÜM

comment-bubbles-big

Zamanın nasıl geçtiğini sunumdan sonra anlayabildik. Çok etkileyiciydi. Bu sadece sunumun içeriğinden kaynaklanmıyordu. Duruşuyla, Türkçesiyle, vücut diliyle… Bir bütünlük vardı. Hiç yormadı. Sunumun sonunda, bize sunumdan aklımızda kalmasını istediği yerleri ve okumamızı istediği kitapları öneren kâğıtları dağıtması çok düşünceli bir davranıştı.

MEHTAP KUYUMCU-HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

İzlediğim en farklı, en etkileyici, en akıcı sunumlardan biriydi. Hele ki gösterilen birbirinden farklı fotoğrafları düşünüp o şekilde yorum yapmak aklıma hiç gelmezdi. Bana çok şey öğretti bu sunum.

GÖZDE ÖZKAN-HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Baştan sona kadar tempo düşme sorunu yaşanmadan, konuya olan hayranlık uyandırıcı hakimiyetin getirdiği etkiyle birlikte harika bir kazanım edinme fırsatı kazandım. Tanık olduğum en mükemmel sunumlardan birini gerçekleştirmesi noktasında çalışmayı gerçekleştiren eğitmenin yaptığı işi eksiksiz uyguladığını düşünmekteyim.

ARAL GENCE ÖZTÜRK-AŞİYAN KOLEJİ

Son derece akıcı ve bilgilendirici bir çalışma yaptınız. Eğitim çok keyifli ve akıcıydı. Hiç sıkılmadan çok şeyler öğrendim. Öğretmenliğime yeni bilgi ve beceriler kattınız. Sağ olun.

ZAHİDE ÖZDER-AŞİYAN KOLEJİ

Olağanüstü keyifle izledik. Hem eğlendik, hem öğrendik. Eğitmen Fırat Ataklı’nın yaşının genç olmasına rağmen yaşadıkları ve aktardıkları çok fazla. Teşekkürler.

FERİDE AKIN-AŞİYAN KOLEJİ

İlgi çekici, hareketli, doyurucu. Teşekkürler…

LEYLA KARAMOLLA-ÖZEL MEKTEBİM OKULLARI

Tam 1 saat 50 dk. Sunum yaptınız. Sanki 10 dk dinlemiş gibiyim. Anlattıklarınız ve anlatım tarzınızla mükemmeldiniz. Ufkumuzu açtınız. Çok teşekkür eder, her zaman okulumuza bekleriz.

NAİLE ÖZLEM ÇELEN-AŞİYAN KOLEJİ

Çok büyük bir keyifle dinlediğim bir sunumdu. Ben de hemen gidip öğrencilerimi geliştirebilecek yaratıcı ve faydalı materyaller oluşturma isteği uyandırdı, çalışma şevkimi artırdı. Çalışmayı yapan eğitmenin sunum tarzı ve bu konudaki becerisini takdir ediyorum. Bu kadar uzun süre bütün dikkatleri üzerinde toplamak ve her dakikasında verimli olmak büyük bir başarı. Tebrik ve teşekkür ediyorum.

TOMRİS KİYMİR-AŞİYAN KOLEJİ

commentHe is a genius:)

ADİFE EMEL ŞENGÜL-AŞİYAN KOLEJİ

Konu olarak ilgi çekici bir çalışmaydı. Keyifle takip ettim. Alanına hakim, anlatım tarzıyla izleyicilerin ilgisi baştan sona ayakta tutmayı başaran bir eğitmen olduğunu düşünüyorum.

BENGÜ ÖZBEK-MEV KOLEJİ ANKARA

Bilgiyi etkin bir şekilde aktardı. Böylece keyifli bir sunum yapılmış oldu. Verilen örneklerin günlük hayattan aktarılmış olması bilginin kalıcı olmasına yardımcı oldu. Teşekkürler.

BEGÜM EREYİ-MEV KOLEJİ ANKARA

Var olan bilgilerimizi daha iyi noktalara taşıyan ve ufkumuzu açan güzel bir seminer. Çok başarılı ve bilgiyi doğru aktaran bir eğitmen.

SERKAN AYKAÇ-MEV KOLEJİ ANKARA

Diksiyon, duruş, bilgi bolluğu açısından kendinden emin ve çok başarılı.

GÖKÇE GÜL AYDIN-MEV KOLEJİ ANKARA

Zihnin ve düşüncenin önemini anlatırken eğitmen söylediği her bir cümleyle bizleri de sürekli düşünmeye yönlendirdi. Zevkli bir sunumdu. Oldukça akıcı bir konuşması vardı. İlgiyi her daim üzerinde tutup mizahi yönü de ortaya katarak zevkli bir sunum yaptı.
Teşekkürler.

GÜL ÜZÜMCÜ-MEV KOLEJİ ANKARA

Bilinen şeylerin aslında bilindiği gibi olmadığını görmek ilginçti. Dinlemekten ve sunuma katılmaktan zevk aldım.Örnekleri, hitap şekli, beden dilini kullanımı, seyircinin sunumdan sıkılmadan seyredebilmesini sağladı. Teşekkürler.

DERYA HOTAMAN-MEV KOLEJİ ANKARA

Etkileyici bir sunumdu. Çok iyi araştırma yapıldığını, klişelerin dışına çıkan bilgilerin edinilip aktarıldığını düşünüyorum. Bu konuyu araştırma isteği uyandırdı bende. Eğitmenin işini çok severek yaptığını düşünüyorum. Eğlenceli, heyecanlı, ilgi uyandıran bir anlatım şekli var. Teşekkür ederim.

GAMZE IŞIK-MEV KOLEJİ ANKARA

Beynin işleyişine karşı olan ilgimi tekrar canlandırdı ve öğretim tekniklerine tekrar bakma isteğini uyandırdı. Eğitmen ilgimizi her daim yüksek tutmayı başardı ve alanına hakim olduğu belliydi.

MERAL ALP ATA-MEV KOLEJİ ANKARA

comment 4Öğretme işinin son derece önemli olduğu gerçeğini vurgulayan, ilgiyi uyanık tutan bir konuşmaydı. Eğitmen Fırat Ataklı samimi, işini heyecanla yapan ve önemseyen biri.

HANDAN AVCI-ÖZEL ALMAN

İlgi çekici, bilimsel örneklerle zenginleştirilmiş verimli bir saat için teşekkürler. Eğitmen konuya hakim, sunuşu ilgi çekici, bilimsel.

STELLA BENSASON-ÖZEL FERİKÖY ERMENİ İÖO

Sıradışı, farklı, değişik buldum.

CANAN HANSOY-ANAKENT KOLEJİ

Sizin için “Evet eşsizsiniz” diyor, teşekkür ediyorum.

ARZU METTİN-ÖZEL EFDAL OKULLARI

Bilginin dört harfi ilgidir. İlgimi o denli çeken bir eğitim oldu ki her dakikasını keyifle dinledim. Çok yönlü bakış açınız, güler yüzlü ve neşeli ifadeniz etkileyiciydi. Teşekkürler.

GÜLNUR KATIRCI-ÖZEL EFDAL OKULLARI

Çok zevkli, heyecan verici…

BELMA MERTKUL-ÖZEL EFDAL OKULLARI

Oldukça dinamik, hitabet yanı kuvvetli bir eğitmen.

GÜL AYHAN-DOĞAN KOLEJİ

Çok başarılı. Tebrik ediyorum.

HATİCE KAÇIRA-DOĞAN KOLEJİ

Eğitiminiz çok ilgi çekici ve keyifliydi. Sizi çok başarılı ve güvenilir bir sunum lideri olarak gördüm.

AYSUN GÜVENTEPE-DOĞAN KOLEJİ

Çalışmalarımızı yeniden gözden geçirecek ve sunum sayesinde eklemeler yapacağız. Yöntemlerimizi biçimlendirmemizde faydalı olacağını düşünüyorum. Akıcı ve verimli bir sunumdu. Teşekkür ederiz.

EVRİM BAYRAM-İLKİM KOLEJİ

Çalışmalarımızı, anlatımımızı ve pratiğimizi tekrar gözden geçirme ve öğrenciye bakış açısını genişletme anlamında çok başarılıydı.

HANDAN KINSUN-İLKİM KOLEJİ

CommentsssYaptığınız çalışmaları dinlemekten büyük keyif aldım. Özellikle dikkat çalışmalarını derslerimde kullanacağım. Bugüne kadar sıkılmadan dinlediğim, eğlenerek gerçek anlamda öğrendiğim nadir sunumlardandı. Fırat Bey’e çok teşekkür ediyorum. Umarım başka zamanlarda başka eğitimlerde karşılaşırız. Sevgiler.

ELÇİN ÇİFTÇİ-İLKİM KOLEJİ

Mükemmel bir seminerdi. Ders işleyişimde, vereceğim ödevlerde kesinlikle farklılık olacak. Dinlerken ilgim bir dakika bile dağılmadı. Gerçekten harika bir sunumdu. Hem çok eğlendim hem de düşüncelerim, fikirlerim değişti. Çok teşekkür ediyorum.

CEREN DENİZ-İLKİM KOLEJİ

Kesinlikle çok dolu ve destekleyici bilgiler veren ve dikkati tavanda tutabilen bir eğitim. Tekrar teşekkürler.

ÖZLEM DURGUT-İLKİM KOLEJİ

Etkili düşünme beceriyle ilgili bu seminerin düşünce gücünün ne kadar etkili olduğunu bir kez daha gösterdi. Teşekkürler.

MERVE ÇILGA ÇAĞIRGAN-İLKİM KOLEJİ

Hiç sıkılmadan büyük bir keyifle dinlediğim bir sunumdu. Acaba sırada ne var diye sabırsızla beklediğim, gerçekten çok özel bir çalışma oldu. Yaratıcılığa çok farklı açılardan baktık.
BANU ÖZDİL

Zaman nasıl akıp gitti hiç anlayamadım. Çok eğlendim, çok öğrendim, çok düşündüm. Aklımda o kadar çok soru vardı ki hepsini soramadığım için üzüldüm.
AYÇA ÇAPANOĞLU

Fırat Hocam :) Sunum esnasında o kadar çok düşündüm ki, kendi dünyamın içinde sürekli gezdim, dolaştım, gittim, geldim… Farkındalık kazandım yine, yeniden. O kadar güzel ve etkileyici bir sunumdu ki uzun bir süre etkisinden kurtulamayacağım. Teşekkürler Fırat Hocam.
SİNEM KARAKUZU

commentt Sunum eğitim üzerine, okuma üzerine, teknoloji üstüne olan farklılıkları hem yurt içinde hem yurtdışında yapılan gözlemlerle, istatistiklerle, fotoğraflarla destekleyerek ülkemizdeki eksikleri görmemize yardımcı oldu. Ben beğendim çünkü hareketli, esprili, mimiklerle ve taklitlerle desteklenen bir sunumdu.
S.KELEŞOĞLU

Geçtiğimiz salı günü konuğumuz Fırat Ataklı idi ve kendisi bize üstün tecrübe ve bilgileriyle çok zevkli bir sunum gerçekleştirdi. Onun deneyimleri, çalışmaları, bilgileri üç alanda daha çok ön plandaydı sunumda. Eğitim sistemi, teknoloji, ve tabii ki okumak… Yurtdışına olan yolculukları sayesinde karşılaştırmalı harika bir sunum yaptı. Kısacası ben sunumuna bayıldım; sunuş tarzından ve bilgisinden ötürü…

G.N.BAŞÇI

Sayın Fırat Ataklı kendine has tarzıyla bizimle muhteşem bir sunum paylaştı. Bunun bugüne kadar en çok keyif alarak izlediğim sunumlardan biri olduğunu bütün içtenliğimle söyleyebilirim. Fırat Ataklı’nın sunum tarzı beni çok etkiledi ve son dakikasına kadar her söylediği şeye yeni bir anlam yükleyerek dinledim kendisini.
S.YÜCEDAĞ

Eğitim, öğretim süreçleri, insan ilişkileri ve geliştirilmesi gereken okuma alışkanlığı üzerine nefis bir sunumdu. Karşılaştırmalar, öneriler ve yaşanmışlıkların paylaşımı için uzaklardan gelen konuğumuz Fırat hocaya teşekkürler. Ülkemizle ilgili umutlarımızı diri tutmaya çalışırken karanlığın sonundaki ışıktan bahsettik, yakında görür gibi…
T.N.ÇAKIR

 

Oldukça pozitif ve bizden biri. Ağzınıza sağlık teşekkürler.

SELEN ARAS KUKU

Çocuğum adına çok mutlu oldum. Ona daha faydalı olabilmeyi öğrendim. Fırat Ataklı çok sıcak, çok samimi bir insan. Çok bilgili ve konuya çok hakim.

AYŞE ERDEM