SINAV HAZIRLIK Modülü

Türkiye’de -her ne kadar kabul etmekte zorlansak da- bir “sınav gerçeği” var. Çocuklarımız hayatlarındaki kritik dönemlerin virajlarını alırken bu sınavlarda potansiyellerinin tamamını ortaya koymak durumundalar.

Pek çok alanda olduğu gibi, sınavlarda da sadece konulara hakim olmak yetmiyor. Bilişsel becerileri gelişmiş ve bu becerileri etkin kullanabilen çocuklar ön plana çıkıyorlar.

GeniuSpy’ın devreye girdiği yer, işte tam olarak burası.

exam success good luckGeniuSpy’ın öğrencilere sunduğu SINAV HAZIRLIK modülüne, öğrencinin zihinsel gelişim grafiği belirlenerek başlanıyor. Bu grafik bize öğrencinin bilişsel işlevlerini ne derece verimli kullandığını gösteriyor. Bu sayede bilişsel işlem hızını, okuduğunu yorumlama becerisini, hafızasını nasıl kullandığını, dikkat performansını ve pek çok zihinsel bileşenin durumunu görebiliyoruz. Kapsamlı değerlendirme ile başladığımız çalışmalarla öğrencilerimizin dikkat hatalarından arınmış, kontrol mekanizmasını kullanarak ilerleyen, sistematik düşünen, soruları doğru okuyup istenen veriye ulaşabilen, hız – güç dengesine sahip bireyler olmalarını sağlıyoruz. Her öğrencinin bireysel özelliklerine göre düzenlenen GeniuSpy SINAV HAZIRLIK modülüyle ilgili ayrıntılı bilgi ve kayıt için bizimle temasa geçebilirsiniz.